O Livigno

Stacja narciarska i najbardziej popularna „galeria handlowa” w Alpach

Livigno to prawdziwa perełka wśród kurortów narciarskich, która odkryta została niedawno przez narciarzy i snowboardzistów. Odległa i niedostępna lokalizacja w obniżeniu pomiędzy Passo di Stelvio i grupą górską Bernina, decydowała o niewielkiej popularności tego miejsca aż do lat 50-tych ubiegłego wieku. Wraz z wybudowaniem tunelu Munt La Schera w 1964 roku nastąpił intensywny rozwój Livigno, które w krótkim czasie stało się jednym z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Europie. Region słynie głównie ze swojego specyficznego klimatu. Blisko 322 dni słoneczne w roku oraz śnieg od końca listopada do początku maja zapewniają idealne warunki na narty. Ponadto teren należy do strefy bezcłowej, w związku z czym przyciąga nie tylko narciarzy, lecz również amatorów tanich zakupów.

livigno ski planet

Livigno to miejscowość, która przez swój specyficzny mikroklimat często nazywana jest „Piccolo Tibet”. Śnieg leży tu od początku grudnia do połowy maja. Właśnie tutaj proponujemy Państwu rozpocząć sezon zimowy. To raj dla narciarzy, którzy mogą poszaleć na stokach usytuowanych po dwóch stronach doliny położonej na wysokości ponad 1800 metrów. Na środku leży Livigno, niewielka miejscowość tętniąca życiem niemal przez cały rok…

Strefa wolnocłowa

Ta popularna stacja narciarska, położona na wysokości ponad 1800 m n.p.m. stanowi niezwykle atrakcyjne zaplecze dla wszystkich miłośników bezcłowych zakupów. Livigno jest wielkim centrum handlowym zapełnionym ponad 250 sklepami, w których można kupić produkty najbardziej znanych światowych marek. Robienie zakupów w strefie wolnocłowej Livigno ma dodatkowe zalety – nie ma tu korków ulicznych, miasto położone jest właściwie wzdłuż jednej głównej ulicy, a przez cały czas towarzyszą nam piękne alpejskie widoki. Na miejscu można zgubić się wśród butików, usług najwyższej jakości, ale także zachwycić się tradycyjnymi wyrobami rzemieślniczymi i artystycznymi. Nie ma możliwości, aby przejść obojętnie wobec niepowtarzalnej okazji zakupów „pod gołym niebem”.

Należy pamiętać, że towary zwolnione z podatku akcyzowego mogą być kupowane na ograniczoną skalę.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!
NA NARTY TYLKO DO LIVIGNO!

 

WPISZ SWÓJ EMAIL!

I czekaj na świetne oferty

Zapoznałem się z regulaminem