Dzieci na stoku

0
Zimowe wakacje są czasem, na który dzieci wyczekują niemal cały rok. Wykorzystując ten moment można w interesujący i rozrywkowy sposób oswoić najmłodszym ze sportami zimowymi i niezwykłą zabawą na śniegu w prawdziwych alpejskich warunkach. Livigno pod tym względem jest niezastąpione.

Podczas gdy dorośli są zajęci szusowaniem, dzieci mogą bawić się do woli w nadmuchiwanym wesołym miasteczku oraz na sankach. Równie dobrze mogą wykorzystać ten czas na naukę jazdy na nartach z jednym spośród 150 instruktorów dostępnych w całej dolinie. Nauka odbywa się również poprzez gry na terenie zabaw i przy zastosowaniu reguł bezpieczeństwa. Najmniej doświadczone uczą się jazdy na nartach będą cały czas podtrzymywane przez instruktorów specjalną uprzężą, tak aby nie mogły zrobić sobie krzywdy zjeżdżając w niekontrolowany sposób.

Plac zabaw dla dzieci w Livigno, znany jako „Livin Ice Park” jest całkowicie pokryty śniegiem. Jest zaprojektowany tak, aby wszystkie zjazdy były łagodne i dostosowane do wymogów najmłodszych. Jest usytuowany na płaskim terenie przy Via Bondi, niedaleko miejsca przeznaczonego dla pieszych. Do zbudowania Parku wykorzystano 8000 metrów sześciennych śniegu. Cały struktura została zaprojektowana i zbudowana przez pięciu artystów pod przewodnictwem Vania Cusini z Livigno. Głównym motywem Livin Ice Park jest zabawa przez ślizganie się na śniegu oraz ukryte przejścia umiejscowione pod wielkim napisem „Livigno”. Sama nazwa została wybrana w drodze oficjalnej ankiety przeprowadzonej na facebookowym funpageu „Livigno Feel The Alps”.

Program dla dzieci, w Livigno obejmuje także specjalne trasy, po których rodzice mogą jeździć razem z dziećmi. Jedna nich jest położna na szycie Snowparku Carosello 3000. Na miejscu zabawa w nartach połączona jest z nauką gatunków zwierząt występujących w Alpach. Na trasie stoją ich sylwetki, które można fotografować. Czas z dziećmi można spędzić w kilku miejscach przygotowanych specjalnie na piknik na śniegu. Jako alternatywę dla nart można wybrać miejsce położone przy dolinie Val Federia, które oferuje idealne warunki do jazdy sankami. Wyposażone jest w 80 metrową tubę i naziemnym wyciągiem. Jest to miejsce szczególnie spokojne, ulokowane z dala od wyciągów narciarskich. Otwarte jest w godzinach 8:30-12:30 oraz 13:30-17:00.

Dziecięcy park rozrywki w Livigno to także przedszkole „Lupigno Kid’s Club” gdzie wielka, żywa maskotka Lupigno zabawia dzieci podczas zabaw w tubach, na torze wyścigowym i na specjalnie przygotowanych ścieżkach z przeszkodami. Atmosfera sprawia, że dzieci są naprawdę zadowolone, a rodzice mogą być pewnie, że ich pociechy są przez cały czas bezpieczne. Po zabawie można przejść do zadaszonego baru, w którym przygotowywany jest catering na przerwy obiadowe. Wszystkie dania serwowane są z myślą o dzieciach. Ponadto rodzice mogą zostawić dzieci pod opieką wykwalifikowanych opiekunów.

Informacja i rezerwacja:
Centrale Scuola Sci e Snowboardvia Plan 273
tel: +39 0342 996276
info@scuolascicentrale.it
www.scuolascicentrale.it

Do dyspozycji rodziców zostaje także przedszkole narciarskie na Mottolino. Otwarte w godzinach od 10:00 do 16:00 (w soboty bez opiekunów, w pozostałe dni opiekunowie dostępni są przez cały czas działania przedszkola). Dzieci od 3 do 7 lat mogą bawić się tam za darmo.

Informacja i rezerwacja:
Mottolino Ski Area
Via Bondi 473/A Livigno
tel: +39 0342 970025
fax: +39 0342 970313
info@mottolino.com
www.mottolino.com

Redakcja portalu Livigno-narty.pl

Skomentuj

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!
NA NARTY TYLKO DO LIVIGNO!

 

WPISZ SWÓJ EMAIL!

I czekaj na świetne oferty

Zapoznałem się z regulaminem